باغ ارم شیراز از مشهورترین باغ های تاریخی ایران

باغ ارم شیراز از مشهورترین باغ های تاریخی ایران 
باغ ارم شیراز - سامانه رزرواسیون مهر

باغ ارم یک باغ ایرانی تاریخی در شهر شیراز محسوب می شود که شامل چند بنای تاریخی و باغ گیاه‌شناسی است . چنان که نامش نیز همواره سابقه تاریخی آن را به رخ می کشد ، این باغ یکی  از زیباترین باغ‌های ایران و مهم ترین باغ های شهر شیراز و از نمونه های با اهمیت باغ سازی آن شهر به حساب می آید حتی سرونازهای آن شهرت جهانی دارد . در لغت نامه فارسی از این باغ به عنوان یکی از چهار باغ مشهور شیراز نام برده شده است . شهر شیراز به واسطه باغ ارم و دیگر باغ های با اهمیت آن ، در باغ سازی ایرانی صاحب شهرت و مقامی خاص است. این باغ به عنوان مكانی دیدنی و تفریحی مورد بازدید مردم و سیاحان قرار می‌گیرد .
در طول تاریخ  این باغ به عنوان بخشی از استخوان بندی شهر و از مهمترین شاخص های سیمای شهر بوده و هماهنگ کننده رابطه بین انسان و طبیعت است. سرزمین ما از قدیم به داشتن فضاهای سبز وسیع و باغهای مصفا شهرت داشته است از این رو شیوه های باغ سازی آن همواره مورد توجه سایر ملل جهان قرار گرفته است.
 این باغ به دو بخش مجزا تقسیم بندی شده . بخش اول که در برگیرنده محور تاریخی باغ می باشد بیانگر هندسه موجود در باغ ایرانی است و بخش دوم که در سالهای اخیر طراحی شده است متاثر از شیوه باغسازی ژاپنی بوده است . باغ ایرانی و باغ ژاپنی دو الگوی کهن باغسازی در جهان بشمار می روند و  از دو فرهنگ متفاوت می باشند  که به طرحی مدرن تبدیل شده است.
 
جهت مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد باغ ارم شیراز اینجا کلیک نمائید .


برچست ها : ,,,,,,,,,,