باغ پرندگان اصفهان


باغ پرندگان اصفهان

باغ پرندگان اصفهان - سامانه رزرواسیون مهر

باغ پرندگان مکانی است که امکانات ویژه ای جهت زندگی هر پرنده تقریبآ مطابق با محیط زیست طبیعی آن پرنده اختصاص داده شده است .
این باغ افزون بر داشتن جازبه های تفریحی واجد واحدهای آموزشی علمی و تحقیقاتی نیز می باشد و به لحاظ اینكه گونه های بسیار زیادی از پرندگان در این باغ نگهداری می شود ، می توان قابلیت و بهره وریهای آموزشی آنرا بعنوان یك هدف اصلی تلقی نمود .
باغ پرندگان فعالیت خود را در مرداد ماه 1375 آغاز كرده است . این باغ با مساحتی بالغ بر 55000 مترمربع یكی از جاذبه های تفریحی 
شهر اصفهان است . این مجموعه كه بخشی از پارك جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است از معدود باغهای پرندگان در خاورمیانه می باشد . مساحت داخلی زیر توری باغ 17000 مترمربع و مساحت توری كه بر روی 16 ستون متحرك به ارتفاع حداكثر 32 متر قرار گرفته است 40000 مترمربع است . این باغ توسط شهرداری اصفهان احداث شده است و اكنون تحت مدیریت طرح ساماندهی ناژوان و صفه اداره می شود . باغ پرندگان مکانی است که امکانات ویژه ای جهت زندگی هر پرنده تقریبا مطابق با محیط زیست طبیعی آن پرنده اختصاص داده شده است . از جمله این امکانات موارد زیر را میتوان نام برد : برکه ها - صخره - قفس های شیشه ای - قفسهای آهنی و فضای سبز جنگلی .
جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد باغ پرندگان اصفهان اینجا کلیک نمائید .


برچست ها : ,,,,,,,,,,